iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Masz pieniądze? OK - więc jesteś szczęśliwym człowiekiem. Pieniądze dają komfort życia i zapewniają poczucie spokoju, bezpieczeństwa. Nie ma co udawać, że tak nie jest. Chcesz być jeszcze bardziej szczęśliwym człowiekiem? Wydawaj swoją kasę na innych, nie tylko na własne potrzeby.

Dowiedziono, że wydawanie pieniędzy na innych czyni nas szczęsliwymi. Pytanie - dlaczego tak się dzieje, co sprawia, że filantropia jest tak dobra?

Dawanie innym poprawia naszą samoocenę. Czujemy się dzięki temu lepiej - spełnieni. Stajemy się we własnych oczach odpowiedzialni i solidarni. A to ważne elementy kreowania samego siebie. 

Wydawanie pieniędzy na innych cementuje też relacje społeczne pomiędzy nami a otoczeniem. A ludzie z silniejszymi więzami społecznymi są lepiej odbierani przez innych. To zdecydowanie wpływa na obdarzanie ich większym zaufaniem. Buduje ich wiarygodność.

Wreszcie fundowanie innym sprawia, że nasze konsumpcyjne aspiracje znajdują "rozładowanie" w myśl - trochę zbójeckiej, janosikowej zasady "sobie trzy ale Tobie jeden". To pomaga nam zgubić poczucie winy, za to, że beneficjentem naszego sukcesu - jesteśmy tylko my sami. Co wiecej i co ważne - obdarowywanie innych jest dla nas silnym bodźcem motywującym do działania.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-11-08 05:24
Ogólne Komentarze (0)

4 listopada na ekrany polskich kin wchodzi film Niebezpieczna metoda z moją ulubioną aktorką, Keirą Knightley w roli głównej.

Zygmunt Freud (Viggo Mortensen) i Carl Gustav Jung (Michael Fassbender) - dwaj wielcy twórcy psychoanalizy, poznają się dzięki 18-letniej, pięknej Sabinie Spielrein (Keira Knightley), cierpiącej na ataki histerii. Pewnego dnia pacjentka przywieziona zostaje do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung. Już wkrótce ich więź przerodzi się w coś znacznie poważniejszego niż zwykła relacja pacjentki z lekarzem. Skrywane dotąd żądze Sabiny przemienią ten związek w pełen erotycznych perwersji, gorący romans.

Historia skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy kobieta pozna osobiście okrytego sławą i starszego od siebie Freuda. Jung i Freud zaczynają ostro rywalizować. Dzięki Sabinie Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nigdy niewypowiedziane sekrety.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-11-02 08:59
Ogólne Komentarze (0)