iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Psychologowie traktują analizę bazgrołów podobnie, jak analizę charakteru pisma – może wiele o człowieku powiedzieć, ale niekoniecznie trzeba ją traktować jako w 100 proc. pewną. Analiza może być jedynie poszlaką do odkrywania wnętrza i charakteru, a nierzadko również skrywanych problemów, czasem też zaburzeń.

Każdy z nas podczas spotkania, wykładu, zebrania bazgroli coś na kartce. Można z tych rysunków wiele wyczytać, bywa i tak, że stanowią całkiem niezłe źródło wiedzy o partnerze w biznesie (np. podczas negocjacji) jego nastroju, nastawieniu, temperamencie i światopoglądzie. Dlatego więc, że stanowią tak cenne źródło informacji nie powinniśmy zabazgrolonych kartek zostawiać, dając tym samym swobodny dostęp do wiedzy o nas osobom trzecim. 

Twój nabazgrolony ptaszek wiele mówi o Tobie. Nie mniej niż charakter pisma, notatka w notesie, czy pozostawiony na stole telefon komórkowy, do którego każdy może mieć dostęp, czytając Twoje maile i sms. Miej tego świadomość. Trawestując znane powiedzenie > pokaż mi swojego ptaszka a powiem Ci kim jesteś. Pytanie tylko czy chcesz aby obce osoby wiedziały kim jesteś i co myślisz? 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-05-31 22:11
Ogólne Komentarze (0)
Czy to się komuś podoba czy nie ale męski świat jest czarno-biały. Sprzyja to szybszemu podejmowaniu decyzji, chociaż nie zawsze słusznych.

Mężczyźni dokonują osądu rzeczywistości najczęściej w kategoriach dwuwartościowych – widzą wszystko w przysłowiowej czerni i bieli. 

Tymczasem kobiety w swoich wyborach i decyzjach są bardziej podatne na dostrzeganie odcieni szarości, zauważają niuanse, szczegóły. Dowodów na to dostarczył eksperyment przeprowadzony przez psychologów, opisany w najnowszym numerze"Archives of Sexual Behavior".

Męska skłonność do TAK lub NIE bywa czasami problemem, bo nie zawsze dwubiegunowa opcja jest najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony niekończące się dylematy kobiet mogą skutecznie utrudnić dobre rozwiązanie. 

Które z rozwiązań jest więc lepsze? Szybkie i jednoznaczne działanie czy subtelne dostrzeganie niuansów? Chyba oba - dlatego też, kobiety często poszukują męskiej jednoznaczności decyzji a panowie - kobiecych opinii i ocen. 

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-05-18 15:50
Ogólne Komentarze (2)

Kobiety coraz częściej skarżą się, że mężczyźni zastępują realny kontakt z nimi wirtualnymi romansami, podrywaniem i oglądaniem pornografii w internecie. 

To skutek męskiego pójścia na łatwiznę (niestety) bo kontakt z drugą osobą wymaga pewnego wysiłku. Nawet jeśli jest powierzchowny. Zdobycie zainteresowania kobiety wymaga wielu zabiegów - i nie chodzi tylko o nakłady finansowe, ale również emocjonalne i czasowe. 

Więc wielu mężczyzn zamiast angażować swoje zasoby woli po prostu kliknąć i konsumować. Uznaje, że po co marnować czas, emocje, pieniądze, jak w sumie to samo można uzyskać poprzez relacje wirtualne. 

No właśnie - pytanie czy nawet najbardziej rozbudowany kontakt via net dostarczy tylu wartościowych elementów co kontakt bezpośredni, realny, prawdziwy?

Aż chciałoby się rzec - panowie, wiosna za oknem więc do kobiet, do kobiet ale tych prawdziwych, żywych a nie ich e-wersji :)

Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-05-14 09:15
Ogólne Komentarze (2)

Kilka dni temu pisałem o rozwodach jako efekcie awansu zawodowego. Ciekawe czy potwierdzicie dzisiejsze wnioski, a te, są niezwykle ciekawe. Oto bowiem okazuje się, że najbardziej podatną na rozwody jest branża finansowa.

Bankowość, ubezpieczenia, leasing - co trzeci manager sektora finansowego rozwodzi się w ciągu trzech lat od swojego awansu. Niewielu mniej rozwodników znajdziemy w branżach: motoryzacyjnej (27%), telekomunikacyjnej (25%) i Ho-Re-Ca (22%). Co ciekawe tylko 11% managerów showbiznesu zmienia partnera po swoim awansie - choć powszechnie sądzi się o tej branży cokolwiek inaczej :)

Najwierniejsi z wiernych są informatycy. Bowiem tylko co dwudziesty manager IT rozwodzi się po swoim awansie.

W tej sytuacji warto zawczasu pomyśleć jakiemu specjaliście mówimy sakramentalne - tak.


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-05-13 22:23
Ogólne Komentarze (0)

Kto jest największym wrogiem kobiet? Jeśli chodzi o takie, które szukają pracy - to bez wątpienia...druga pani. Okazuje się bowiem, że CV nadsyłane przez płeć piękną jest najczęściej odrzucane, gdy czyta je inna kobieta.

W walce o stanowiska pracy obowiązuje polityka podwójnych standardów. Jest to spowodowane obecnością dużej liczby kobiet w branży HR i zazdrością, jaką wywołują w nich młode i piękne kandydatki – do tak kontrowersyjnych wniosków, obalających wszelkie dotychczasowe podręczniki psychologii, doprowadziły badania izraelskich naukowców, podczas których w odpowiedzi na 2656 ogłoszeń pracy wysłano 5312 zawodowych życiorysów. CV zostały wysłane w parach do jednego miejsca – oba niemal identyczne, lecz jedne bez zdjęcia, a drugie zawierające podobiznę atrakcyjnego bądź mniej urodziwego aplikanta.

Najwyższe zainteresowanie wśród pracodawców wywołali przystojni mężczyźni, których zapraszano na rozmowę kwalifikacyjną o prawie 50 proc. częściej niż tych, co urodą nie grzeszą, i ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku CV bez zdjęć. – Atrakcyjny mężczyzna musi wysłać średnio pięć CV, aby otrzymać przynajmniej jedną odpowiedź, podczas gdy mężczyzna mniej urodziwy musi ich wysłać aż 11.

Niestety - najgorzej miały piękne kobiety. Na ich CV reagowano o 8 proc. rzadziej niż w przypadku nieurodziwych aplikantek. W przypadku kobiet kluczem do sukcesu w walce o pracę jest...rezygnacja z fotografii. Aż jedna trzecia takich życiorysów ma szansę na odpowiedź od pracodawcy. Wyjaśnić ten fenomen pomogło dodatkowe badanie, z którego wynika, że aż w 96 proc. przypadków rekrutację przeprowadzały kobiety, przeważnie młode i samotne. 


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2011-05-05 13:45
Ogólne Komentarze (0)
1 | 2 |