iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Polak w sieci jest średnio licząc o 7 lat młodszy (co ciekawe, Polka aż o 9 lat), waży 12 kg mniej i jest o co najmniej 5 cm wyższy. Tak oto przejawia się nasza potrzeba bycia doskonalszym realizowana w sieci, na portalach randkowych.

Jeśli korzystasz z takich serwisów i właśnie poznałaś kogoś interesującego - nie rób sobie zbyt dużych nadziei, że osoba ta wygląda tak jak na zdjęciu w internecie i jest tym, za kogo się podaje w swoim opisie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni szukający partnera w sieci kłamią na potęgę! Ponad połowa użytkowników takich serwisów, w swoich opisach koloryzuje, podaje nieprawdę, świadomie manipuluje danymi w swoim profilu. 

Serwisy randkowe to supermarkety z ludźmi

53 procent szukających partnera w internecie podaje nie do końca prawdziwe dane - wykazały niedawno zrealizowane badania. Większe i mniejsze kłamstewka dotyczą najczęściej wieku, wzrostu i wagi. W ankiecie wzięło udział 2274 użytkowników portali randkowych.

Najczęściej wstydzimy się wieku - 39 procent woli go zaniżyć, natomiast, co ciekawe aż 11 procent nieznacznie ale jednak go zawyża. Przy podawaniu wzrostu i wagi na drobne kłamstwo pozwala sobie już znacznie więcej, bo aż 54 procent ludzi. 

Nie do końca mówimy też prawdę przy podawaniu swojego zawodu - 31 procent i wklejamy zdjęcia, które najpierw odpowiednio modyfikujemy lub z wcześniejszych lat, kiedy wyglądaliśmy lepiej (24 procent). Nawet przy wymienianiu zainteresowań i hobby 43 procent badanych pozwoliło sobie na co najmniej małe niezgodności.

Dlaczego tuningujemy swój profil?

Jako powód podawania nieprawdziwych informacji aż 74 procent ankietowanych przyznało, że chce, by ich profil był bardziej atrakcyjny dla potencjalnych partnerów. Tylko 9 procent twierdzi, że wstydzi się pewnych aspektów swojego życiorysu. Natomiast aż 15 procent uważa, że wcale nie kłamało, bo ma mocne postanowienie, by doprowadzić do podanych w prodilu rzeczy - na przykład schudnąć. Osoby takie, swoje kłamstwo zdają się usprawiedliwiać: na teraz, jest jak jest...ale za jakiś czas będzie lepiej :)

Ponad połowa (54 procent) przy pierwszym spotkaniu nie przyzna się do nieprawdziwych informacji zawartych w profilu. Ale tylko 32 procent osób będzie oburzonych, jeśli okaże się, że ich partner minął się z prawdą. Samemu kłamiąc akceptujemy kłamstwo u innych?


Masz pytanie? Wyślij je do nas - eksperci@iwoman.pl . Najpopularniejsze tematy przekażemy naszym ekspertom.
2012-05-15 15:22
Ogólne Komentarze (0)

Komentarze